מה עדיף- החלפה או תיקון מוצרי חשמל מקולקלים?

"לתקן או להחליף- זאת השאלה!"

 למוצרי חשמל שונים יש דרישות שונות. תיקון מוצרי חשמל תלוי בפרמטרים שונים. אנא בדקו אם יש לכם אחריות על מוצר החשמל שלכם (שכן במידה ויש אחריות עדיף תמיד לתקן), ולאחר מכן  אנא עיינו ברשימה הזו והחליטו מה כדאי לעשות לפי המכשיר שברשותכם. 

מכונת כביסה- תיקון מכונת כביסה עלול לעלות לכם מאות שקלים, ולכן אם מדובר כאן במכונה קטנה, זולה ששימשה אתכם מספר שנים, עדיף “לזרוק לפח וחסל”. במידה וזו מכונה של פירמה יקרה, תוצרת אירופה, שגילה הוא פחות מ8 שנים אנו ממליצים להתייעץ עם טכנאי מוסמך מטעם החברה ולתקן אותה גם אם זה יעלה לכם הרבה כסף. מכונה כל כך יפה, לא חבל? 

טלוויזיה- במידה והטלוויזיה שלכם מאוד יקרה, אנו ממליצים לתקן ולא להחליף. לא משנה מה קרה שם, כנראה כי במעבדות הגדולות והמוכרות יצליחו להציל לכם את הטלוויזיה- בדיוק בזמן לפני הפרק הבא של “חתונה ממבט ראשון”. 

מקרר – חוק הזהב הוא שככל שהמקרר שלכם ישן יותר כך יותר משתלם לכם לתקן אותו. אותו חוק פועל גם על מקרר שיש בו תקלות חוזרות. אחרת לא היינו טורחים לקנות חדש, שכן מקרר הוא אחד מההשקעות הכי יקרות בבית שלכם והוא עלול לעלות לכם אלפי שקלים. לשם ההשוואה- מילוי גז יעלה לכם בין 400 ל 500 ש”ח. 

מדיח כלים- גם כאן אנו ממליצים לכם להשקיע בתיקון רק במידה ומדובר במדיח יוקרתי שווה ויוקרתי. אם אתם בקטע של מדיחי כלים זולים (היי, זה לגמרי בסדר) אז אל תשקיעו בתיקון משום שלפעמים להחליף חלק קטן עלול לעלות לכם במחיר של אותו מדיח כלים בדיוק- וחדש (אז אולי עדיף להשקיע קצת יותר ולקנות מדיח כלים טוב יותר להשקעה לטווח הארוך? רק אומרים). 

מכשירים קטנים- טוסטר, מיקרוגל, מיקסר, נינג’ה? לזרוק. אם אין לכם אחריות, אין לכם צורך לתקן תיקון יעלה לכם כמו מכשיר חדש- אלא אם כן מדובר כאן במכונה מיוחדת ויקרה מאוד. 

לסיכום
בסופו של דבר, אם אתם לא מצליחים להגיע להחלטה בעצמכם- אנחנו חושבים שהדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא להתקשר לאיש מקצוע שיבדוק את המוצר המקולקל שלכם. טכנאי אמין, כמו אלו שיש לנו בCSB, יגיד לכם מה ההחלטה שתהיה הכי משתלמת עבורכם. כמובן שהרבה פעמים הדרך החסכונית והזולה ביותר תהיה לתקן את המכשיר, אבל לפעמים עדיף להחליף אותו- במידה והמכשיר מועד לעוד התקלקלויות רבות. כשזה נאמר, אנו ממליצים לכם מכל הלב לקרוא כמה שיותר מאמרים מלמדים אתכם איך לשמור על מוצרי החשמל שלכם במצב מקסימלי- כדי שלא תזדקקו לתיקון מוצרי חשמל בעתיד!