תיקון מוצרי חשמל- עשה זאת בעצמך

תיקון מוצרי חשמל היא מומחיות מקצועית. טכנאי תיקון מוצרי חשמל מתמחים בדרך כלל במכשיר אחד או קבוצת מכשירים אותם הם לומדים לתקן. כאשר יש תקלה במכשיר חשמלי בבית נהוג לחפש ולהזמין טכנאי מקצועי לפי תחום התקלה. יחד עם זאת, חשוב לדעת, במיוחד בעידן של היום, שבחלק גדול מהמקרים ניתן להסתדר לבד ולטפל בתקלה ללא צורך בהזמנת שירות תיקון מוצרי חשמל וכך לחסוך זמן וכסף. תיקון מוצרי חשמל באופן עצמאי מומלץ כמובן רק למי שיש לו קצת הבנה בנושא ובכל מקרה רק לטיפול בתקלות מינוריות יחסית ולא כאשר מדובר בתקלה מסובכת ומורכבת. ניתן ומומלץ להיעזר בחיפוש אונליין לגבי איתור התקלה ולבדוק האם ניתן לטפל בה באופן עצמאי. קיימים היום אינספור אתרים שמספקים מידע, סרטונים והדרכות לגבי תיקון מוצרי חשמל ביתיים וניתן לשאוב מהם ידע רב. חשוב להקפיד במיוחד בתיקונים של מוצרי חשמל שמערבבים חשמל ומים כמו מכונת כביסה, מדיח כלים ועוד. הנזק שעלול להיגרם מטיפול לא נכון במוצרים כאלה יכול להיות גבוה מהרבה מהוצאה על טכנאי תיקון מקצועי.

איזה מכשירי חשמל ניתן לתקן באופן עצמאי?
מכונת כביסה
– הפעלת את מחזור הסיבוב שלוש פעמים אך הבגדים עדיין רטובים (המסנן שלך כנראה סתם). או שהמכונה שלך מפסיקה להסתובב לגמרי. הבעיה האחרונה היא בהחלט בעיה מורכבת יותר, שעלולה להיגרם מכמה בעיות, אך את רובן תוכלו למעשה לתקן בעצמכם באמצעות מדריכים שונים ברשת.
מייבש כביסה – מייבשי כביסה שאינם מתחממים או שזמן הייבוש שלהם ארוך מהרגיל ניתן בדרך כלל תקן גם באופן עצמאי באמצעות חלקי חילוף מתאימים.
מדיח כלים – אם הכלים לא מתנקים, או לא מתייבשים, או שחומר הניקוי נתקע בתא- תופתעו מכמות הדברים שעשויים להיסתם, להישחק או להישבר במדיח כלים שניתן להתמודד איתם לבד. תיקונים אלו קלים ממה שהם נשמעים, במיוחד כשיש סרטונים והוראות מפורטות שניתן להיעזר בהם.
מקרר – תרמוסטטים לא תקינים הם לרוב בבסיס בעיות הקירור, ואת כל אלה ניתן להחליף די בקלות לאחר קצת פירוק.
תנורי אפיה – טיימר לקוי, תנור שמסרב לחמם או פשוט לא משיג תוצאות נכונות, החלפת נורה פנימית בתנור ועוד הן בעיות שניתן ללמוד לפתור לבד באמצעות החלפת גופי חימום, תרמוסטטים, נורות ועוד.

ניתן לראות שניתן לפתור באפון עצמאי לא מעט תקלות במכשירים החשמל הביתיים. מה שחשוב הוא להעריך נכון את יכולת התיקון לפני שמתחילים לעבוד וכמובן לעבוד בזהירות רבה תוך שמירה על כללי הבטיחות בעבודה עם חשמל.