תיקון מוצרי חשמל- תשובות אינפורמטיביות לשאלות נפוצות

מוצרי החשמל של היום הם לא מוצרי החשמל של פעם. מעטות החברות שמייצרות מוצרים טובים ומשקיעות בתהליך הייצור, ועל כן עד החלפתו של מכשיר חשמל מסוים שרכשנו אנו אולי נצטרך לשלוח אותו לתיקון מספר פעמים. אז מהן התקלות הנפוצות של מוצרי החשמל בימינו? ואיך אפשר לצמצם את המספר התיקונים ובכך למנוע את הוצאות עתידיות על תיקון? ומה ניתן לעשות בנושא אם המכשיר כבר התקלקל? המשיכו לקרוא…

המקרר
מקרר לא תקין הוא עניין לא נעים בעליל. האוכל מתקלקל, העניינים מתחילים להסריח והקפה של הבוקר מרגיש קצת מוזר. אז מה עושים כשמבינים שהמקרר הפסיק לקרר לחלוטין או כמעט-לחלוטין? דבר ראשון שאנו ממליצים לכם, הוא לבדוק אם יש הצטברות קרח במקרר. במידה וכן, הקרח המצטבר קורה בגלל שלל בעיות: סתימה, הצטברות לכלוך או בעיות עם המאוורר של המקרר. כמו כן, יכול להיות שהבעיה נמצאת בטרמוסטט (זה אחראי על ויסות הטמפרטורה המתאימה במקרר). סיבה נוספת שיכולה להיות היא חור בצינור הגז של המקרר.
מעטים האנשים שיכולים לטפל במקרר מקולקל ללא לימודים מתאימים. חייבים לקרוא לטכנאי מקררים! בCBS, אנחנו מתגאים שיש לנו את הצוות הכי מקצועי בארץ. תיקון מוצרי חשמל מעולם לא היה נגיש וקל יותר. 

תנור האפייה
דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: הכנתם עוגיות. אתם מכניסים את התבנית לתנור ומחכים- אבל הניחוח הנפלא לא מגיע. אתם פותחים את התנור ורואים שלמרות כי התנור משמיע קול והכל נראה תקין- הוא לא מחמם, והעוגיות עדיין בבלילתם. מה קורה כאן? זה סימן לכך שאחד מגופי החימום בתנור הפסיקו לעבוד. לצערנו לא ניתן לתקן גופי חימום אלא רק להחליפם במקום מוסמך.
גם כאן יכול להיות שהבעיה היא בטרמוסטט שאמור לווסת את הטמפרטורות בתנור. זוהי תקלה הרבה יותר קלה- אפשר לפתור אותה בעזרת הוספת שעון חום חיצוני. 

מדיח הכלים
סתימה היא התקלה הכי נפוצה של מדיח הכלים. סתימה מתרחשת כאשר מכניסים צלחות עם חתיכות גדולות של אוכל למדיח, או מתי שכלי נשבר בתוך המדיח והשברים שלו סותמים את המשאבה. איך יודעים שיש סתימה? הסיטואציה הבאה קורית: הכלים נכנסים למדיח ומלוכלכים וגם יוצאים מהם מלוכלכים. במידה ויש סתימה חייבים לקרוא לטכנאי שמתמחה בתיקון מדיחי כלים. 

מכונת הכביסה
גם התקלה הזו בעייתית ופוגעת בסדר היום. יש לכם ראיון עבודה וחולצת ראיונות העבודה שלכם חייבת כביסה. אתן רוצות לצאת, אבל שמלת המסיבות הלבנה מלאה בכתמים של קטשופ ויין. שמתם מכונה אבל המכונה לא סוחטת את הבגדים והם מלאים במים… סיוט! מה עושים? קודם כל, אל תשימו את הבגדים במייבש. זו התעללות במייבשי כביסה חסרי ישע. ייבוש בגדים לא סחוטים במייבש כביסה יגמרו לקרע ברצועה של המייבש.