תיקון ותחזוקה למכונת כביסה בוש סימנס קונסטרוקטה

מכונת הכביסה היא אחד המכשירים החשמליים החשובים ביותר בכל בית. כאשר היא יוצאת משימוש, כל משק הבית נפגע באופן מיידי. לכן חשוב מאוד לשמור על תחזוקה נאותה של מכונת הכביסה ולנסות למנוע תקלות. יחד עם זאת, כמו כל מכשיר חשמלי אחר, מכונות כביסה עלולות להינזק ולהתקלקל במשך השנים, בשל תקלות טכניות שונות שנובעות מבלאי ו/או שימוש לא נכון. הדבר הנכון לעשות כאשר מכונת הכביסה מתקלקלת הוא להזמין שירות תיקון מכונת כביסה, אך לפני כן, מומלץ לבצע מספר בדיקות.

מה חשוב לבדוק לפני הזמנת תיקון מכונת כביסה

קודם כל, חשוב לבדוק האם מכונת הכביסה שברשותנו נמצאת עדיין תחת תקופת אחריות היצרן- במקרה כזה, יש ליצור קשר מיידי עם שירות התיקונים הרשמי של החברה על מנת לבצע את התיקון.

היה והמכונה אינה תחת תקופת האחריות, חשוב לקבל הערכה מטכנאי אמין לגבי עלות התיקון. תיקון מכונת כביסה שעולה יותר מרבע מעלותה של מכונה חדשה אינו משתלם ואינו מומלץ. מכונות כביסה בנות שמונה שנים ויותר, נוטות להתקלקל יותר ולכן התיקון שלהן במקרים רבים הוא לא כדאי.

תיקון מכונת כביסה באופן עצמאי

לעיתים ישנן תקלות במכונת הכביסה שניתן לפתור באופן עצמאי, בלי לפנות לשירות טכנאי. לפני הזמנת תיקון מכונת כביסה, מומלץ לבדוק מספר דברים במכונה כדי לראות האם יש בכך צורך:

* חשוב לבדוק את אספקת החשמל למכונה- האם היא מחוברת לחשמל באופן תקין והאם הנתיך האחראי לה בארון החשמל לא קפץ. אם אספקת החשמל תקינה ישנו כמובן חיווי באמצעות נורית ההפעלה בחזית המכונה.

* חשוב לבדוק את חיבור המכונה למים- האם המכונה מחוברת לברז מים באופן תקין והאם הברז פתוח. מכונה שלא מחוברת לזרם מים באופן תקין לא תוכל לפעול. במקרים בהם נוזלים מים מהמכונה יש לבדוק היטב האם הנזילה נובעת מהמכונה עצמה או מאביזרי החיבור שלה לברז ולניקוז. לעיתים ניתן לפתור תקלות כאלה באמצעות ניקוי פשוט של האביזרים המחברים וכלל אין בעיה במכונה עצמה.

* חשוב לבדוק את הפילטר של המכונה- בכל מכונת כביסה יש פילטר, שממוקם בדרך כלל בחלק התחתון בחזית המכונה. חשוב לשלוף אותו החוצה מדי פעם ולבדוק שהוא נקי ולא סתום מלכלוך שהצטבר בו. פילטר סתום יגרום לכביסה לא נקיה ולא ריחנית. כך גם סתימה בתאים של אבקת הכביסה ומכרך הכביסה.

טיפול מונע למכונת הכביסה

כפי שצוין בהתחלה, תחזוקה שוטפת ונכונה של מכונת הכביסה יכול למנוע חלק מהתקלות העתידיות. הקפדה על תחזוקת המכונה תאריך את חייה. הדברים שחשוב להקפיד עליהם הם:

* ניקוי הפילטר בתדירות קבועה- כל 5-6 הפעלות של המכונה.

* הקפדה על כמות הכביסה המומלצת על ידי היצרן.

* הקפדה על כמות חומרי הכביסה והריכוך בהתאם להוראות.

* הקפדה על ריקון כיסי הבגדים המכובסים.

*הקפדה על שימוש תקין וסביר במכונת הכביסה, כולל הפסקה בין ההפעלות.

היה ובכל מקרה מתברר כי צריך להזמין שירות תיקון מכונת כביסה, יש להקפיד על הזמנת טכנאי מורשה של היבואן הרשמי ולדרוש מהם אחריות מלאה על התיקון, כולל פירוט כל חלקי העבודה, חלקי החילוף וכמובן מחיר התיקון הכולל.