תיקון מכונת כביסה בוש: פתרונות פשוטים לתקלות נפוצות

למרות שמכונות הכביסה השונות מבוססות על עקרון דומה, לכל יצרן ואפילו לכל דגם, מאפיינים ייחודיים משלו. כך שאם רכשתם מכונת כביסה חדשה, ייתכן שתחושו בלבול אל מול תקלה חדשה שלא הכרתם. על מנת להימנע מהמתנה ותשלום לאנשי מקצוע כאשר הדבר אינו נדרש, ריכזנו עבורכם מספר פתרונות לתקלות נפוצות במכונות כביסה של בוש. רגע לפני תיקון מכונת כביסה בוש על ידי טכנאי מומחה, כדאי לבדוק אם ייתכן שכלל לא מדובר בתקלה שמצריכה את התערבותו. במקרים מסוימים מדובר בבעיה פשוטה שתוכלו לפתור לבד, ובמקרים אחרים בשגיאה בתפעול או בתחזוקת המכונה.

הבעיה: הופעה של ריח לא נעים במכונת הכביסה
כביסה נקייה תמיד מקושרת אצלנו לניחוח נעים, כך שריח רע הוא אף פעם לא “אורח” רצוי. בחלק מהמקרים התופעה מצריכה ייעוץ מקצועי, אבל תחילה מומלץ שתבדקו כמה דברים בעצמכם. לעתים הניחוח הוא תוצאה של זרימת מים חזרה אל המכונה, כך שחשוב לבחון את צינור ניקוז המים ולבדוק שהוא נקי. אם אתם משתמשים בחומרי ניקוי, ודאו שהחומר בו בחרתם מאושר על ידי החברה. בנוסף, ודאו שאתם מכבסים בטמפרטורה גבוהה של 60 מעלות ומעלה – הריח עשוי להופיע כאשר מכבסים לאורך זמן בטמפרטורות נמוכות.

הבעיה: הכביסה עצמה יוצאת בריח לא נעים
קיימות סיבות שונות לבעיה הזו, כאשר אחת מהן קשורה לפילטר. דאגו לשלוף את הפילטר של מכונת הכביסה שלכם מפעם לפעם, כדי לבחון שהוא נקי. פילטר שנסתם מלכלוך עלול להשפיע על הריח של הכביסה, ואין שום סיבה שתסבלו מההשלכות. את אותו התהליך כדאי לעבור גם עם התאים של המרכך ושל נוזל הכביסה שלכם.

הבעיה: הופעה של קוד שגיאה
חלק מהתקלות שמצריכות תיקון מכונת כביסה בוש מתחילות בהופעה של קודי שגיאה. כמה מבין הקודים אכן מחייבים קריאה לטכנאי, אבל אחרים הם בסך הכול התראה על בעיה פשוטה שניתן לפתור ברגע. מומלץ לחפש את הקוד המתאים בחוברת ההדרכה שלכם, על מנת להימנע מבהלה מיותרת. שגיאה 16E למשל, מעידה על כך שדלת המכונה לא נסגרה היטב ויש לסגור אותה.  

הבעיה: נזילת מים מהמכונה
אחת מהסיבות הנפוצות להזמנת טכנאי, בין אם מדובר על תיקון מכונת כביסה בוש או על כל מכונה אחרת, קשורה לזרם המים. נזילת מים מהמכונה היא ללא ספק תופעה מלחיצה, אבל חשוב להבין אם הסיבה לכך היא המכונה או החיבורים שלה לניקוז ולברז. למרות שרבים מניחים במקרה כזה שקיימת בעיה עם המכונה עצמה, נקודות חיבור שיש לחזק או סתימות שמצריכות ניקוי פשוט, עשויות להיות הגורם הבעייתי האמיתי.